Městská část Brno-Židenice podpořila naší potravinovou banku a uspořádala v termínu od 14.9.-17.9.2015 veřejnou sbírku. Potravinová sbírka vynesla neuvěřitelných 198,87 kg. DĚKUJEME!

170 kilogramů potravin, tolik každý z nás ročně průměrně vyhodí. I proti takovému plýtvání s jídlem vznikají po celém světě potravinové banky. Ani Česko není výjimkou, po sedmi krajských městech otevřelo sklad jídla i Brno.
Cílem Potravinové banky je získávat zdarma potraviny, např. od potravinových řetězců, zemědělské přebytky nebo příspěvky shromážděné při veřejných sbírkách potravin, zajišťovat jejich skladování a bezplatně je distribuovat organizacím pracujícím s chudými rodinami a jednotlivci.
Víte, že v naší městské části byla letos, přesněji v pátek 13. února ve 13 hodin a 13 minut, otevřena Potravinová banka pro Brno a Jihomoravský
kraj? Brněnská potravinová banka působí ve Svatoplukově ulici, v areálu židenických kasáren.
Je smutným faktem, že v České republice se na hranici chudoby, nebo sociálního vyloučení, pohybuje téměř jeden a půl milionu lidí,
z tohoto důvodu se Mgr. Pavla Vičánková (ČSSD) a místostarostka Mgr. Monika Doležalová (KDU-ČSL) rozhodly uspořádat sbírku potravin pro naši potravinovou banku.

All-focus

zpět