Potravinová sbírka v brněnské pobočce IT společnosti Red Hat Czech byla uskutečněna jako další krok ve spolupráci s Potravinovou bankou pro Brno a jihomoravský kraj. Tím prvním bylo darování laptopu v hodnotě 60 tisíc korun, který od té doby slouží k tolik potřebné evidenci a administrativnímu přehledu činnosti potravinové banky. První pokus zapojit do tradice potravinových sbírek pro potřebné mimo veřejného sektoru také sektor firemní, dopadl více než úspěšně. Dne 9. března se za jediný pracovní den podařilo mezi zaměstnanci firmy Red Hat vysbírat 196, 4 kg trvanlivých potravin, což lze považovat za velký skok v propojení charitativních akcí a pracovního prostoru.

Sbírka se konala na dvou ze tří budov Red Hatu a dokázala nadchnout svým posláním natolik, že se představitelé zmíněné firmy a Potravinové banky ihned dohodli na jejím pravidelném opakování.

Další sbírka by se měla uskutečnit na podzim a bude při ní aplikováno mnoho technických inovací usnadňujících logistiku i organizaci, na které se těšíme jak my, tak spřátelená firma. Zatím bychom neradi prozrazovali víc, ať vám nekazíme překvapení. Ale pevně doufáme, že se budete těšit s námi.

-I´M-

 

zpět