S radostí vás informujeme o další veřejné potravinové sbírce pro lidi v nouzi, která se tentokrát uskuteční v Kanceláři veřejného ochránce práv na Údolní 39 v Brně.

Skvělým důkazem toho, že dobrá věc se šíří rychle, je četnost potravinových sbírek v tomto roce v Brně. Další instituce, která se směle zapojila do této tradice, byla Kancelář veřejného ochránce práv. Její pracovníci se s vervou sobě vlastní pustili do organizace sbírky a poskytly jí útočiště téměř na celý týden, od 19. do 22. dubna.

Skvělý výsledek v podobě 286 kg kvalitních trvanlivých potravin jako luštěniny, těstoviny, masové, zeleninové a ovocné konzervy, rýže, čaj, káva a další, putovaly do Armády spásy a spřátelených organizací, které díky nim pomohly například sociálně znevýhodněným matkám s dětmi v azylových domech nebo našim spoluobčanům trpícím dlouhodobou potravinovou deprivací.

Vděčnost za množství vysbíraných potravin projevil svým děkovným dopisem předseda Potravinové banky:

„Dobrý den,
výsledek potravinové sbírky v Kanceláři veřejného ochránce práv je 285 kg nadstandardně kvalitních potravin v široké druhové škále.
Jsme nadšení a velmi děkujeme za úspěšnou spolupráci.

Srdečně zdravím!
Pavel Kosorin, předseda
Potravinová banka pro Brno a Jihomoravský kraj, z.s.“

Kancelář ombudsmana tak ke svému úžasnému poslání připojila i zájem o spolupráci s Potravinovou bankou pro Brno a jihomoravský kraj, za což jsme jim velice vděčni a ze srdce děkujeme.

 

zpět