Na letní prázdniny jsme pro vás připravili něco skutečně speciálního! V jejich celém průběhu od 1. července do 31. srpna bude náš ztepilý Food Box umístěn v prostorách radnice Brno-střed, během kterého zde také bude fungovat tradiční letní kino.

Třeba jste se stali právě v těchto dnech skalními filmovými fandy, kteří tráví vlahé letní večery u piva či lima v kelímku, kochajíc se dějem pohyblivých obrázků. Můžete však také v sobě možná netušeně objevit velkosrdcatého potravinového dárce. Při návštěvě letního kina, které je každoročně v provozu na Dominikánské při radnici Brno-střed, budete moci obohatit naše vzhledné sběrné zařízení o svůj potravinový dar.

Vlastně ani nemusíte být speciálně filmovým fanouškem. Stačí jen to velké srdce a vůle a odhodlání pomáhat potřebným. Když budete brouzdat příjemně opuštěným historickým brněnským centrem a užívat si odlivu studentů, třeba zabloudíte i k prostranství u radnice s konzervou či rýžovým nebo těstovinovým balíkem, případně zeleninovou, masovou nebo ovocnou konzervu. Možná budete o něco nápaditější a přinesete nějakou exotickou trvanlivou potravinu nebo labužnicky dobrý čaj či kávu. Třeba jste milovníkem budoucího pokolení národa a utrousíte do Food Boxu nějakou tu nepotřebnou dětskou výživu, piškoty či mňamózní sušenky či jiné sladkosti. Nebo třeba máte doma pár těch nevhodných trvanlivých potravinových darů, které zanechalo rozjuchané příbuzenstvo při své narozeninové gratulaci a přemýšlíte nerudovsky: kam s ním?

Výběr daru necháme ve vaší režii – důležité je jen jedno. V našem Food Boxu bude vše bezpečně uloženo a v rámci pravidelného výběru našimi pracovníky dále distribuováno do Armády spásy, Naděje, IQ Roma servisu, do azylových domů pro matky s dětmi či jiné charitativní organizace, kde budou za vaše dary určitě moc vděční.

Však jistě uznáte starou dobrou pravdu: S plným žaludkem a s úsměvem je na světě hned líp.

Díky velké štědrosti z řad brněnských občanů se na radnici Brno-střed podařilo vysbírat více než 100 kg kvalitních trvanlivých potravin pro potřebné.

Více se můžete dočíst také v tiskové zprávě zde:

http://www.brno-stred.cz/pro-potravinovou-sbirku-pro-potrebne-darovali-lide-vice-nez

Za vaše dary vám mnohokrát děkujeme!

-I’M-

zpět