5. ročník Národní potravinové sbírky dne 11.11.2017 překonal všechna očekávání vzhledem k počtu dobrovolníků a hlavně v objemu nasbíraných potravin. Zde jsou některá pozoruhodná fakta:

1) Oproti loňskému roku se podařilo překonat rekordní hranici , což se rovná 926 000 porcím jídla (to je o 139 000 porcí jídla více než loni). Do sbírky se celorepublikově zapojilo 750 prodejen (o 90 prodejen více než loni) z řetězců: Tesco, Globus, Penny Market, Kaufland, Albert, Lidl, BILLA, Makro, dm drogerie markt a ROSSMANN.

2) Po sečtení váhy všech komodit hranice objemu překonala 370 tun potravin a 41 tun drogistického zboží.

3) V rámci Brna a Jihomoravského kraje se vysbíralo 39,8 tun trvanlivých potravin, což tento kraj zařadilo v žebříčku množství vysbíraných potravin v jednotlivých krajích na druhé místo.

4) Vysbírané potraviny zpříjemní  adventní čas v domácnostech osamělých seniorů, samoživitelek a jejich dětí, rodin ve finanční tísni, v azylových domech – zkrátka všem lidem v nouzi. Mezi obdarované instituce v Brně a JMK patří Sdružení Práh, Lavina Blansko, Hospic sv. Alžběty v Brně, FOD Klokánek, Sdružení pěstounských rodin, Naděje, Armáda spásy, Diecézní charita ad.

Za tyto úžasné úspěchy patří poděkovat mnoha desítkám dobrovolníků, kteří často i v průběhu 12-ti hodinových směn neváhali  napřít své síly při sbírání, manipulaci, nakládce a vykládce potravin.

Billa Okružní - odpoledne

Hlavní díky si ale samozřejmě zaslouží štědří dárci, jejichž nákupy se kvůli potravinové sbírce značně rozhojnily a v rámci finanční investice šly až do tisíců.

Mnohokrát všem zúčastněným děkujeme!

-I’M-

zpět