V sobotu 18. 5. 2019 se uskuteční již po sedmé celorepubliková Sbírka potravin. A přichází v novém formátu. Od tohoto data budou moci nakupující přispívat v supermarketech přispívat dvakrát ročně.Sbírka potravin je společným dnem solidarity a pomoci. Pomoci může každý tím nejjednodušším způsobem, darem trvanlivých potravin a drogerie.

Sbírka potravin je organizována ve všech krajích potravinovými bankami Česká federace potravinových bank ve spolupráci se Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR a Asociace společenské odpovědnosti, se sociálními partnery Charita Česká republika, Armáda spásy, NADĚJE a Slezská diakonie a obchodními řetězci Albert ČR, Billa CZ, Kaufland Česká republika, Lidl Česká republika, MAKRO ČR, Penny Market Česká republika, Tesco Česko a rohlik.cz.

Hlavním logistickým partnerem je Raben Logistics Czech.

Sbírka potravin je realizována pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana Ministerstvo zemědělství České republiky a European Food Banks Federation – FEBA.

Více informací naleznete na: https://www.sbirkapotravin.cz/

Seznam obchodů, ve kterých můžete darovat v rámci regionu Jižní Moravy:

Na obrázku může být: rostlina

Přispět na dobrou věc můžete i online. Nakupte od 10. do 24. května v partnerských online obchodech trvanlivé potraviny a drogerii, které pak poputují do regionálních potravinových bank.

Tuto možnost dárcům umožnily obchodní řetězce Tesco Česko a Rohlík.cz. Nakupujte zde nebo tady.

zpět